Nie jest ciekawie

Niedawno odebraliśmy wyniki rezonansu magnetycznego głowy Agaty.
Względem poprzedniego badania wypadły bardzo źle.

W zeszłym roku Agata miała w mózgu 2 ogniska odpowiadające zmianom demielinizacyjnym. Proces demielinizacji najprościej można porównać do kabla elektrycznego, którego osłona izolacyjna zanika, co doprowadza do poważnego spięcia. Z tą różnicą, że w przypadku Agaty sprawa dotyczy komórek nerwowych w mózgu.

W ostatnim badaniu z sierpnia 2011 r. ognisk w mózgu Agaty było już 8 :-(
2 z nich zlokalizowane są tam, gdzie były zeszłoroczne. O zgrozo, pojawiło się 6 nowych. Znajdują się one głównie w móżdżku (stąd ogromne kłopoty Agaty z utrzymywaniem równowagi) oraz płacie ciemieniowym, który jest odpowiedzialny m.in. za integrację wzroku i ruchu.
Niestety Agata nadal widzi podwójnie i ma zawroty głowy. Skutecznie przeszkadza jej to normalnie funkcjonować i bardzo irytuje.

Ostatnio Agatka zapytała mnie: "Dlaczego mnie to spotkało?". Rezygnacja wyczuwalna w jej głosie była przerażająca...

Przyszły też wyniki badania krwi mojej Żony - badanie dotyczyło tego, czy jej organizm uodpornił się już na działanie leku o nazwie Rebif (poprzedni lek Agaty na SM). Niestety okazało się, że ma już nań odporność.
Cieszę się, że dzięki Waszej olbrzymiej pomocy udało nam się zmienić ten nieskuteczny lek na nowy - Copaxone.

Bez Was i bez waszych dobrych serc nie bylibyśmy w stanie samodzielnie finansować leczenia Agatki.
Tylko dzięki Wam udało się nam zakupić kilka dni temu lek na ten miesiąc! Serdecznie dziękujemy!

PS. Nadal nie mamy informacji odnośnie środków z 1% podatku. Podobno PTSR ma na dniach otrzymać dopiero dane z urzędów skarbowych. Jak tylko się coś okaże, natychmiast Was o wszystkim poinformuję.
Serdedcznie Wszystkich pozdrawiam! I dziękuję Wam.

Komentarze

 1. Trzymam kciuki, liczę na to, że szybko da radę odebrać to co przyszło z podatku i zakupić lek. Agatka jest najdzielniejszą dziewczyną jaką znam i nie ma na nią mocnych. Wiem o tym. Całuję:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. hej
  uzywalem copaxonu przez dobre kilka lat z krotkimi przerwami pozniej zmiana na betaferon "dzieki" ktoremu musialem uzywac kijka a teraz po rehabilitacji i bedac znowu na copaxonie wychodze na prosta... ogniska w obrazie tk zmniejszyly mi sie po 2ch latach uzywania copaxonu. trzymam kciuki i mam nadzieje ze zadziala tak jak trzeba. jakby co to pisz.
  6962mnpm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

O zaburzeniach równowagi

Koniec Agaty. Tak właśnie.

O zaburzeniach pęcherza