List do córki

Kochana Asiu,

Wczoraj skończyłaś 2 latka. Z tej okazji, chciałam napisać do ciebie parę słów, które może przeczytasz. Kiedyś, jak będziesz już duża. Ale proszę Cię, nie rośnij za szybko.
Asiuniu. Jesteś moją Perełką. Tak nazywam Cię najczęściej. Czemu Perełką? Nie Myszką, Kotkiem, Skarbem? Ponieważ żadne inne określenie nie oddaje Twojego piękna. Nie mówię tutaj o tym, że jesteś ślicznym dzieckiem, choć jesteś. Chodzi mi o Twoją radość, która wydaje się nieskończona. Radość z każdej maleńkiej rzeczy, uśmiech do wszystkiego co się dzieje. A nawet, jak nie dzieję się nic - to ty się cieszysz. Tańczysz, zaczepiasz, uśmiechasz się. Potrafisz mnie rozweselić w mgnieniu oka. I modlę się codziennie, żebyś nie zgubiła tej radości dorastając. Choć później pewnie nie będziesz taka niewinna i naiwnie szczęśliwa. Niestety wraz z doświadczeniami stracisz ten dar, podobnie jak każde dziecko. Mam jednak nadzieję, że umiejętność cieszenia się małymi rzeczami i doceniania tego, co jest obok, pozostanie Ci na zawsze. Bo taka umiejętność ułatwia życie, Perełko. I gwarantuje szczęście, pomimo wszelkich przykrości, jakie nam sprawia los.
No tak, masz już 2 latka. Niby tak mało czasu, a już nie pamiętam życia przed Tobą. Po prostu fizycznie nie jestem sobie w stanie przypomnieć mojego życia, jak Ciebie jeszcze nie było na świecie. Jesteś dla mnie źródłem radości i czułości, jakiej nie otrzymałam z żadnego źródła. Dziękuję Ci, że jesteś moją córeczką. Moim skarbem. Moim aniołkiem. MOJĄ PEREŁKĄ.

Kocham Cię na zawsze (choćby nie wiem co)
mama

 

Komentarze

  1. no i poplakalam sie ;(
    100latek Asiu, mamo, Jacusiu, i nieustannie ogrzewajacego Was slonca. I zeby bylo dobrze, pieknie, cieplo. I zeby ludzie wokol Was sie nie zmieniali, a jesli, to tylko na lepsze. O, a jako ze sezon truskawkowy, najwieksza truskawa dla Asi!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej.. Dziękuję Ślicznie za życzenia. Przekażę ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

O zaburzeniach równowagi

Koniec Agaty. Tak właśnie.

O zaburzeniach pęcherza