Maj

Piękna wiosna prawda? Uwielbiam maj. Kolory maja, zapachy, widoki. Wszystko jest przepiękne. Uwielbiam obserwować, jak przyroda się budzi do życia. Te kolory majowe. Nigdy i chyba nigdzie na świecie nie ma tak pięknego odcieniu zieleni, jak ten świeży jasno-zielony kolor młodych liści brzózki. I kasztanowca. Ten zapach świata przed burzą jeszcze będzie przez całe lato, ale już się zaczął! I kwiaty na drzewach. I kiełkujące kwiatki. I pytania czy drzewo się przyjmie czy nie? Czy świeżo posadzone jagody zakwitną swojej pierwszej wiosny? I godziny spędzone z dziećmi w ogrodzie. Pokazywanie im jak pięknie. Obserwowanie zdziwienia małych oczek, jak się nasz ogród zmienia. Czytanie gazetki leżąc na huśtawce i spoglądanie w górę na kwitnąco czereśnię. Pośród jej zapachu. Nawet ziemia pięknie pachnie jak się ogrzewa na wiosnę. I ptaszki koncertują. Jest cudnie. Najpiękniejszy miesiąc w roku.


Asia na Jacusiowej huśtawce. Radość była wielka, nie udało się złapać na zdjęciu ;)

Czereśnia. Co wolę, kwiaty czy owoce? Och chyba oba tak samo!


Pąki. Nasze jabłonki szykują się do kwitnięcia. Na różowo.Z czego mała Asia się cieszy?

 
Bo dziś się kąpie z bratem!! 

Komentarze

  1. Masz rację, że maj to piękny miesiąc. Wszystko o czym piszesz właśnie mnie pobudza do życia i daje siłę i ogólnie poprawia nastrój. Dla takich chwil i pięknych widoków jak na zdjęciach warto zapomnieć o chorobie bo przecież nie ona jest najważniejsza. Dlatego życzę Tobie, sobie i wszystkim żeby w życiu otaczało nas tylko piękno pod każdą postacią .
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękna wiosna :) Człowiek od razu uśmiecha się,jak tylko spojrzy dookoła :) Ależ Twoje dzieciaczki są cudowne,małe śmieszki.A taka wspólna kąpiel to frajda na całego - moje też mają wtedy radochę :) Buziaki :*

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

O zaburzeniach równowagi

Koniec Agaty. Tak właśnie.

O zaburzeniach pęcherza