O cierpliwości

Ktoś mądry kiedyś powiedział „Niecierpliwość to opór przed nauką” („Impatience is a resistance to learning”). Ktoś zabawny „Modlę się o cierpliwość i chcę jej teraz”. 
 
Cierpliwość jest jedną z moich największych lekcji tego życia. Zwykle chcę coś zrobić/zaplanować/osiągnąć już teraz, natychmiast. JEST pomysł! Działamy! Nazywam to entuzjazmem:) Najbardziej bym wtedy chciała zobaczyć efekt mojej twórczości od razu. Nawet (a może szczególnie) kosztem przegapienia całego procesu osiągania tegoż efektu. A ile mogłabym się nauczyć w tym procesie… Każda rzecz, której pragniemy, jest dla nas. Pragniemy jej po coś, żeby się czegoś nauczyć, rozwinąć nieco. I jakbyśmy mogli mieć ją na „pstryknięcie”, przegapilibyśmy doświadczenie nauki. 

Nie wiem jaka jest lekcja, nie wiem jakie jest doświadczenie. Nie wiem nawet, czemu czegoś chcę. I zdecydowanie nie umiem jeszcze być tak cierpliwa, jakbym chciała. Ale jestem gotowa otworzyć się na tą możliwość, że warto poczekać, warto przejść przez wszystkie etapy. Warto zaufać. Bo wiem, że to czego chcę, co mnie pociąga, co mi się marzy – jest dla mojego najwyższego dobra. „Follow your bliss”. I druga rzecz, którą wiem – często, to podróż jest najpiękniejsza, najcenniejsza, najbardziej terapeutyczna i najszerzej otwierająca oczy. Nie sam jej cel. Ufam życiu. I kocham poznawać siebie. Kocham się uczyć nowych rzeczy. Kocham rosnąć. Kocham życie. Życie mnie kocha. And so it is. Kocham Was, blessing <3 

Pachnie cynamonem i wanilią.

Aha:) przepis na koktajl świąteczny dla Was:
Do blendera wrzucamy
- trochę korzenia świeżej kurkumy (obrany, pokrojony),
- trochę świeżego imbiru,
- pieprze cayenne albo zwykły (aktywuje kurkumę),
- maca, ok. 2 łyżeczki (dodaje energii),
- woda z miodem, szklanka (rozpuszczony w nie-gorącej wodzie),
- nasiona chia, troszkę, (wchłania nadmiar wody)
- 4 kapsułki lecytyny, otworzyć wycisnąć do blendera, otoczkę z żelatyny wyrzucić (to na mózg)
- cynamon, parę goździków
Składniki do blendera, blendować całość. I dodać pokrojoną pomarańczę i 2 mandarynki. Zblendować jeszcze raz. Pachnie świętami, a jakie terapeutyczne! :) Antynowotworowe, wzmacniające układ odpornościowy, dodające energii. Smaczego :)
Bless you all <3 Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O zaburzeniach równowagi

Koniec Agaty. Tak właśnie.

O zaburzeniach pęcherza